O mnie

Witaj Drogi Kliencie!

Zdrowe odżywianie i kreatywne gotowanie od zawsze było moją pasją. Drugą pasją jest projektowanie przestrzeni użytkowej.

Obie dziedziny to działania wpływające na dobre samopoczucie człowieka. Nie zawsze to, co ładne dla jednego, drugiego oko też cieszy.  Również zdrowe odżywianie dla każdego oznacza co innego. Są jednak płaszczyzny, które są wspólne i nie zaszkodzą nikomu, a mogą przynieść ogromne korzyści. Największą z nich są życiodajne rośliny na naszych talerzach. Niewiele osób wierzy w ich moc i smak, a w szczególności sytość. Wymagają trochę magii i twórczego podejścia, by stworzyć z nich pełnowartościowy posiłek.

Ponieważ lubię dociekać i przyglądać się różnym tematom od mało popularnej strony, ukończyłam Dietetykę wg Naturalnej Medycyny Chińskiej i zainteresowałam się Ayurvedą. Te kierunki rozwoju pozwoliły mi zrozumieć oddziaływanie pożywienia na nasze organizmy ale również wpływ emocji na nasze zdrowie. Przekonałam się na własnej skórze, jak ważne jest świadome karmienie własnego ciała, systematyczne ale niezbyt wielkie porcje jedzenia, chwila spokoju i delektowanie się pięknem oraz smakiem pokarmu, pozytywna energia pożywienia, której pozwalamy zagościć w naszym ciele.

Zdrowie, uroda, sylwetka i samopoczucie zależy w dużej mierze od wyboru tego, co znajdzie się na naszym talerzu.

Zdecydowałam, że chcę otworzyć miejsce, w jakim sama chciałabym jadać.  Lekko, roślinnie, bez zbędnego smażenia i używania dużej ilości tłuszczów, mąki pszennej, białego cukru, polepszaczy smaków i innych chemicznych konserwantów.

Zdecydowałam również, że zdrowe posiłki mają być też ucztą dla duszy, starannie przygotowane, kolorystycznie przemyślane, ugotowane z pozytywną energią.

Pragnę nadać jedzeniu większą wartość niż tylko napełnienie żołądka, chwilowa przyjemność i zaspokojenie głodu.

Wierzę, że piękny i świadomy umysł idzie w parze z pięknym i świadomie wybranym talerzem, dlatego mam nadzieję, że będę miała przyjemność gościć Ciebie w Jak Malina…

Jeśli i Ty tak zdecydujesz, to od DZIŚ razem PIĘKNIE.JEMY!

Małgorzata Miśkiewicz